Ubytování v Albánii

Na albánském pobřeží naleznete spoustu hotelů a penzionů. Ve velkých městech jako je Dürres nebo Sarandë vyrostlo v posledních letech velké množství hotelů, bohužel se tyto lokality podobají italskému Bibione – deštník na deštníku a z jednoho hotelového okna do okna protějšího hotelu je jen pár metrů. Naproti tomu ve vesničkách na severním pobřeží Albánie i na Albánské riviéře je spousta milých rodinných penzionů. Najít takové ubytování ve větších městech není problém, protože ulicemi procházejí „odchytávači turistů“, kteří nabízejí nocleh.

Jeďte do Albánie v dobré partě

Rodinné penziony najdete i ve vnitrozemí, ale není jich mnoho. Nalézají se hlavně u turistických lákadel, jako je Ohridské jezero nebo vesnička Vöskopojë, která dříve byla velkým městem ležícím na staré obchodní cestě. V historických městech ve vnitrozemí (Gjirokastër, Shkodër, Korcë...) se můžete ubytovat v krásných malých hotýlcích.

Pokud vyrazíte se stanem, najít vhodný kemp by neměl být velký problém. Místo na spaní najdete také na dlouhých plážích Albánské riviéry i v horách vnitrozemí. Nejlépe uděláte, když se zeptáte místních, zda můžete na určitém místě přespat. Ochotně vám poradí nebo vás vezmou k sobě na zahradu, nebo dokonce i domů.

Autorkou textu je Ilona Bittnerová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.