Počasí v Severní Makedonii

Je dost obtížné určit optimální období, kdy se do Severní Makedonie vydat. Velmi též záleží na druhu aktivit, které zde chce člověk provozovat.

Pro poznávací program s občasnými podhorskými vycházkami je ideálním obdobím jaro. Již od května je v Severní Makedonii příjemné teplo a bez problémů lze spát i pod stanem. Ve dne bývá kolem 25 stupňů a ani v noci není příliš chladno. Pršet v této době sice může, ale dlouhotrvající deště nejsou obvyklé.

Jeďte do Severní Makedonie v dobré partě

Přechody vysokých hor, jako je Šar Planina, Korab, nebo Pelister ovšem nejsou v tomto období možné. Na hřebenech leží sníh a ten se často udrží až do července. Na horskou turistiku jsou tedy ideální měsíce srpen, popřípadě první polovina září. Touto dobou bývá i plno v rekreačních střediscích u Ohridského jezera. V nížinách a ve městech je ovšem v létě vysilující vedro, teploty přes 35 stupňů jsou běžné.

Velmi horké léto přechází kolem poloviny září velmi rychle do deštivého podzimu. Na rozdíl od jara je na podzim těžké trefit interval, kdy už není vedro a kdy ještě moc neprší. Pokud se ovšem podaří na podzim trefit suché počasí, je v Severní Makedonii opět krásně. Teploty již nejsou tak vysilující a makedonské listnaté lesy se nádherně zabarví.

Zima je ve vnitrozemské a vysoko položené Severní Makedonii sice krátká, ale chladná. Na horách napadne hodně sněhu a i ve městech často mrzne. Menší silnice jsou špatně udržované a mnohé oblasti jsou tak v zimě i delší dobu nepřístupné. Vypravit se do Severní Makedonie v zimě má smysl, jen pokud sem jedete za specifickým cílem, například lyžováním.

Aktuální počasí v Severní Makedonii a předpověď počasí na tři dny

Počasí je aktuálně nedostupné.

Autorem textu je Tomáš Vaníček, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.