Ubytování v Bosně a Hercegovině

Hotely - Penziony - Hostely - Kempy

Máte-li zájem ubytovat se v Bosně a Hercegovině, možností je samozřejmě nepřeberně. K dispozici jsou jak jednoduché kempy a chatky, hostely, penziony a ubytování v soukromí, tak i luxusní hotely. Úroveň se od našich středoevropských standardů příliš neliší. I u nás není problém najít velmi prostinký kemp za pár drobných či výborný hotel s cenami za jednolůžkový pokoj v hodnotě vyšší než měsíční nájem apod.

Jeďte do Bosny a Hercegoviny v dobré partě

Hotely

V oblasti hotelového ubytování je samozřejmě podstatné, kde se pohybujete a jaké si kladete nároky. Centrum hlavního města Sarajeva bude poněkud dražší než nějaké zapadlé, turisticky ne příliš zajímavé městečko. Úroveň je srovnatelná se standardy, na které jsme zvyklí, hotely na úrovni pak mohou nabídnout i více, než bychom čekali v České republice.

Penziony

Mají podobnou úroveň, na jakou jsme zvyklí u nás. V ceně bývá obvykle to, co je běžné – ručníky, povlečení. Zato snídaně, pokud je možná, v ceně nebývá, příplatek za ni ale nebývá vysoký. Pokud se jedná o ubytování v soukromí, tzv. "zimmer frei", neboli "sobe", jsou od penzionů více méně k nerozeznání. Majitelé obvykle dbají na dobrou pověst svého podniku a jednání s nimi je spíše příjemným zážitkem.

Hostely

Hostely najdeme pouze ve větších, metropolitně smýšlejících městech se silným turistickým ruchem. Zaručeně se takto ubytujete v Sarajevu, problém nebude ani v Mostaru, Banja Luce, Medžugorje a v pár dalších městech. Ceny jsou většinou rozumné, ale skutečně jich zatím není mnoho, a tak je dobré si v sezóně postel raději rezervovat.

Kempy

Pobyt v přírodě není zvláště pro mladší generaci Bosňanů a Hercegovců nic, o čem by měli konkrétnější představu. Většina z nich nikdy nespala ve spacáku nebo nedej bože pod stanem. Tento rys je typický pro celý západní Balkán. V Bosně a Hercegovině je to částečně omluvitelné podmínkami: v přírodě se stále nacházejí miny, a tak nějaké vandrování a spaní "na divoko" není zcela reálné.

Kempy však existují, často u řek a většinou pro cizince, kteří mají zájem o vodní sporty. Úroveň je, stejně jako u nás, značně kolísavá. Existuje však už několik kempů s velmi slušným standardem a čistým sociálním zařízením s teplou vodou, což na Balkáně nikdy nebyla samozřejmost.

Autorkou textu je Radka Nováková, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.