Suvenýry a nákupy na Tenerife

Suvenýry - Nakupování potravin na Tenerife

Suvenýry z Tenerife

Pro většinu lidí bývá samozřejmé, že během posledních pár dní dovolené zavítá do místních obchodů či tržišť v okolí nakoupit suvenýry pro přátele a rodinné příslušníky. Na výběr bývá spousta cetek vyrobených kdesi v Asii, ale také výrobky vyrobené v místních řemeslných dílnách. Co si z Tenerife přivést a jaký dárek udělá radost vašim nejbližším?

Leťte na Tenerife v dobré partě

Asi nejoblíbenějšími suvenýry bývají různé šperky z leštěné lávy. Na tržištích a v obchodech najdete krásné náhrdelníky, náušnice a náramky z tohoto originálního kamene. Z lávy si můžete pořídit nejen šperky, ale i různé dekorativní předměty, například svícny nebo rámečky na obrázky. Dalšími oblíbenými šperky jsou ty s olivínem. Olivín je minerál zelené barvy a zasazuje se do zlata nebo stříbra. Při nákupu náušnic, prstenů, náhrdelníků a náramků s olivíny si dávejte však pozor, aby vám nebyl prodán padělek.

Asi nejrozšířenějším zvířetem na Tenerife je ještěrka, a tak různé výrobky s ještěrkou najdete ve skoro každém obchodu se suvenýry. Zajímavým a originálním suvenýrem mohou být ručně malované keramické obklady, kterými si můžete ozdobit například fasádu vašeho domu.

Dalším zajímavým suvenýrem, který jistě udělá radost vašim blízkým, jsou malé sazenice různých endemických rostlin, například dračího stromu nebo aloe, které jsou zabaleny v praktickém plastovém obalu, jež rostlinu bude chránit při přepravě ve vašem zavazadle. Oblíbenými suvenýry jsou také různé krajkové ubrusy a ubrousky.

Ti, kteří si na suvenýry příliš nepotrpí, ale nechtějí se vrátit domů s prázdnou, mohou nakoupit místní delikatesy, mojo rojo a mojo verde, zavařeniny z opuncie nebo banánů, místní med, gofio a kozí sýr. Dále se z Tenerife vyplatí přivést kosmetiku na bázi aloe vera, například pleťové krémy, pleťové vody, krémy na ruce, sprchové gely a mýdla.

Trhy se suvenýry

Trhy mají na Tenerife dlouhou tradici a minimálně jednou týdně se koná trh se suvenýry v každém turistickém letovisku, kde nakoupíte například oblečení, knížky, bižuterii, řemeslné výrobky nebo kosmetiku.

Asi nejnavštěvovanější je trh v Los Cristianos, který najdete u hotelu Arona Gran Hotel a koná se v úterý a v neděli od 9 do 14 hodin. V nabídce je od všeho něco: řemeslné výrobky, bižuterie, kabelky, oblečení a suvenýry. Pozor na zloděje!

Trh v Costa Adeje se nachází naproti obchodnímu domu CC El Duque a koná se každý čtvrtek a sobotu od 9 do 14 hodin. I zde najdete mnoho stánků se suvenýry, kabelkami, dárkovými předměty, bižuterií, oblečením a šperky.

Trh v El Médanu se koná na náměstí Plaza de Principe v sobotu od 9 do 14 hodin. I zde ve stáncích objevíte všechno od šperků, oblečení a kabelek až po kosmetiku, koření a řemeslné výrobky.

Návštěvu trhu Mercado Nuestra Senora de Africa v centru Santa Cruz byste si neměli nechat ujít, protože se jedná o trh umístěný v krásné koloniální budově, který je velmi autentický. Nakoupit na něm můžete snad všechno, především však slouží místním lidem, kteří zde nakupují maso, ryby, ovoce, zeleninu, pečivo, koření a květiny. Koupit však můžete i různé řemeslné výrobky. Otevřeno je každý den od 6 do 14 hodin.

Nakupování potravin na Tenerife

Pokud míříte do apartmánu, tak vás jistě zajímá, zda se v blízkosti vašeho ubytování nachází nějaký supermarket, kde byste si mohli nakoupit po příjezdu základní potraviny. Dobrou zprávou je, že na Tenerife jsou menší supermarkety na každém rohu, ceny v nich bývají rozumné a je v nich dostatečně široký výběr potravin na to, abyste si koupili alespoň základní potraviny nebo nějaký polotovar na přípravu rychlého jídla. Malé supermarkety mívají otevřeno každý den od 9:00 a zavírají ve 21:00 nebo 22:00. Ve větších městech najdete ještě velké supermarkety Mercadona, Hiperdino a Lidl. Lidl má nejpříznivější ceny a kvalitní zboží.

Další obchod, který stojí za zmínku, je Iceland, který je oblíbený především mezi Brity žijícími na ostrově, oblibu si však možná získá i u vás, a to z důvodu, že v nabídce je velký výběr mražených polotovarů, které stačí dát do trouby nebo mikrovlnky, což se může lidem na dovolené hodit. Na ostrově jsou dva Icelandy, jeden menší je v Los Cristianos a ten větší, který se nazývá Overseas Supermarkets, se nachází v Las Chafiras.

Farmářské trhy

V každém městě na Tenerife bývá alespoň jednou týdně trh s ovocem a zeleninou, který si místní nenechají ujít, protože je to nejlepší místo, kde nakoupit čerstvé místní produkty. Na farmářských trzích nakoupíte výhradně ovoce a zeleninu vypěstovanou místními farmáři. Na Tenerife nejsou velké lány polí, všechno je pěstováno na malých políčkách. Nejvíce se zde pěstují brambory, banány, papája, papriky, rajčata, lilky, cukety, dýně a melouny. Na trhu se dají také koupit domácí vajíčka a místně vyrobené produkty, například kosmetika z aloe vera, sýry, koláče a zákusky. Ceny jsou podobné jako v supermarketu, kvalita se však nedá srovnávat.

Nejoblíbenější farmářské trhy na jihu Tenerife:

  • Adeje – vedle Makra – So/Ne 8–14 a St 15–19
  • Arona – Carretera General Valle San Lorenzo – Pá 8–14
  • El Medano – Plaza Principal – St 8–14
  • Las Chafiras – vedle hasičů – So/Ne 8–14
  • Los Cristianos – Obchodní Centrum Passarela – každý den 10–22
  • San Isidro – hned pod dálnicí, sjezd na el Médano – So/Ne 8–14

Autorkou textu je Kamila Tkadlecová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Leťte na Tenerife v dobré partě

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.