Doprava na Island - jak se tam dostat

S cestovkou - Letecky - Autem a trajektem

S cestovkou

Nejjednodušším a nejpohodlnějším způsobem je letět s cestovní kanceláří. CK Mundo pořádá dva poznávací zájezdy na Island (ubytování v hostelu či ve stanu):

Leťte na Island v dobré partě

Vydejte se na velký okruh Islandem

Na Island letecky

Pro dobrodružné povahy nebo v zimním období, kdy pravděpodobně na český organizovaný zájezd nenarazíte, je možné se na ostrov dostat v zásadě dvěma způsoby.

Nejrychlejší způsob, jak se dostat na Island, je samozřejmě letecky. V letní sezóně se na ostrov dostanete z Prahy přímým spojem buď s českými aerolinkami, nebo také s nízkonákladovou společností WizzAir. Ta létá dvakrát týdně vždy ve středu a neděli. Přímý let jedním směrem trvá zhruba 4 hodiny. Přímý charterový let z ČR občas nabídne také firma Travel servis, a to těsně před letní sezonou a hned po ní. Naopak v zimní sezóně počítejte minimálně s jedním přestupem. Létá se zejména přes Berlín nebo Londýn, případně Kodaň, Amsterdam, Oslo nebo Frankfurt. Nabídka leteckých společností se velmi liší podle sezóny. Obecně lze říci, že ceny zpátečních letenek začínají na cca 10 000 Kč, ale občas se objeví i nabídka akčních letenek. Pokud se vám podaří takovou akci vychytat, je možné se na Island dostat i za poloviční cenu, ovšem ve velké většině se jedná o lety ze sousedních zemí, popřípadě s dlouhým časem na přestup. Seznam aerolinií, mezi jejichž cíle patří i Island, a měst, odkud se na ostrov létá, najdete přímo na stránkách letiště Keflavík.

Na Island autem a trajektem

Pomalejší, ale dobrodružnější možností je cesta na Island trajektem. Výhodou této cesty je, že zvláště pokud cestujete vlastním autem, můžete si vzít daleko větší množství bagáže a hlavně budete mít vyřešenou dopravu po ostrově. Značnou nevýhodou je, že cesta je dlouhá a že jste vystaveni rozmarům počasí, a tak se při bouři cesta na ostrov může změnit doslova v utrpení. Takže nepodceňovat přípravu a kinedryly s sebou.

Cesta trajektem z Dánska (Hirtshals) na východ Islandu do městečka Seyðisfjörður trvá přesně 48 hodin, se zastávkou na Faerských ostrovech. Tady je možné, podle typu lístku, svou cestu přerušit a den i více je prozkoumávat. Lístky na trajekt je nutné řešit s poměrně s velkým předstihem, v sezoně bývá trajekt obsazen. Ke koupi lístku lze využít například webové stránky Directferries. Na lodi společnosti Smyril Line se nudit nebudete – najdete tu vedle obligátních různých druhů restaurací a kaváren například také kino (placené), obchod se suvenýry, malé fitness centrum s bazénem. Hraje se tu bingo, vystupují zábavní umělci a možná přijde i kouzelník ;-)

Z dalších možností, jak se dostat na ostrov, je tu samozřejmě vlastní jachta, ponorka, letadlo nebo balón ;-)

Autorkou textu je Blanka Pöschlová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Leťte na Island v dobré partě

Vydejte se na velký okruh Islandem

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.