Ubytování na Islandu

Kempy - Hostely, ubytovny, farmy - Hotely

Ubytovací možnosti jsou vesměs podobné jako kdekoli po Evropě s přihlédnutím ke specifiku osídlení ostrova a velikosti „sídel“ na něm. Najdete zde ubytování v kempu ve vlastním spacáku, přes ubytování na farmách, penzionech a hostelech až po vícehvězdičkové a luxusní hotely.

Leťte na Island v dobré partě

Islandské kempy

Co se týká kempů (islandsky tjaldsvaeði), většina jich funguje pouze v sezoně – tj. zhruba od půlky června do konce srpna (poloviny září) a jejich vybavení se velmi liší podle jejich přístupnosti a turistické oblíbenosti oblasti. Některé nabízejí i ubytování v chatkách, disponují jakousi společenskou místností a malou kuchyňkou, případně pračkou, malým obchodem a dalšími vymoženostmi. Dál od civilizace vybavení ubývá, nicméně minimálně sociální zázemí najdete všude.

Poměrně častou věcí je, že se platí zvlášť za teplou vodu ve sprše. A to drobnými do automatu přímo v kabině. Hodnota mincí a jejich počet, kterým musíte přístroj naládovat, je různá. Někde je příděl teplé vody časově omezen a na další dávku musíte vhodit další obnos. Co se týká nabíjení, v některých kempech jsou zásuvky ještě přístupné, ale stává se standardem, že to provozovatelé zakazují a nabijí vám váš přístroj nebo baterie za menší obnos na recepci.

Jako všude na Islandu, i v kempech je většinou možné platit kartou. A pokud nejste velká skupina, rezervace předem není nutná. V některých kempech si stan můžete dokonce i pronajmout. Ceny se liší podle vybavení kempu, jeho turistické dostupnosti, obtížnosti zásobování a vybudování. Mezi nejdražší tak patří kemp v Landmannalaugar nebo v Kerlingarfjöll.

Přehledy kempů:

Hostely, ubytovny a farmy na Islandu

V kempech většinou nouze o místo nebývá, naopak nejen v sezoně doporučuji předem rezervaci v kategorii ubytování byť jen o stupeň vyšší - hostely, noclehárny, nocleh ve spacáku nebo ubytování v horských chatách a farmách. Častá je možnost ubytování se snídaní, přičemž na farmách to bývá tradiční islandská snídaně. Ubytování na farmě je také často doprovázeno možností dalších aktivit, jako je jízda na koni, rybolov apod. Více informací najdete na webu Icelandic Farm Holidays.

Můžete si také pronajmout letní chatu nebo bývalou farmu na delší dobu. Některé firmy vlastní něco jako podnikové chatky v nově budovaných chatových oblastech. Pronájem těchto chatek je velmi oblíbeným způsobem trávení víkendu samotných Islanďanů.

Hotely na Islandu

Na Islandu samozřejmě najdete i hotely a další luxusnější kategorie ubytování s největším komfortem, případně zaměřené na specializované pobyty – golf, jízda na koni, rybolov, výlety na ledovec, na skútrech, vyhlídkové lety apod. To vše samozřejmě za odpovídající cenu. Příkladem jednoho z nejlepších (ne-li nejlepšího) hotelu přímo v centru Reykjavíku je hotel Borg.

Autorkou textu je Blanka Pöschlová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vydejte se na velký okruh Islandem

Leťte na Island v dobré partě

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.