Doprava do Rumunska

S cestovkou - Letecky - Autem - Vlakem - Autobusem - Stopem

S cestovkou

Jednou z možností dopravy do Rumunska je zaplatit si zájezd s cestovní kanceláří. CK Mundo pořádá hned dva zájezdy do Rumunska. První variantou je poznávací zájezd Rumunsko-Transylvánie a druhou možností je turisticko-poznávací zájezd do Rumunska v kombinaci s Moldavskem.

Letecky

Přímý let z Prahy do Bukurešti trvá dvě hodiny a můžete si vybrat z několika leteckých společností. Zaprvé můžete letět s ČSA a za zpáteční letenku zaplatíte okolo 4 000 Kč. Dalšími možnostmi jsou například rumunská národní společnost Tarom (ceny za zpáteční letenku okolo 5 000 Kč) nebo nízkonákladová letecká společnost Smartwings. Kromě přímých letů lze cestu absolvovat i s jedním přestupem s některou z dalších leteckých společností (například Austrian, Lufthansa, LOT, KLM a další).

Autem

Pokud se rozhodnete jet autem, počítejte s tím, že je při průjezdu Rumunskem potřeba vlastnit platnou dálniční známku nejen na dálnicích, ale i při pohybu na ostatních silnicích patřících do národní silniční sítě. Stejně tak si budete muset pořídit dálniční známku při průjezdu Slovenskem a Maďarskem (konkrétní ceny silničních poplatků naleznete například na webových stránkách Tolls. Cestování po Rumunsku autem může skýtat určitá rizika. Největší obtíží by mohl být pro slabší povahy temperament rumunských řidičů a nepřetržitý provoz snad na všech komunikacích. Dalším rizikem je, že řidič musí být neustále ostražitý a sledovat, zda se na silnici nepohybuje stádo ovcí, opilý cyklista nebo neosvětlený povoz. Co se bezpečnosti týká, tak o auto mít strach určitě nemusíte. Pokud člověk vyráží na týden do hor a bojí se nechat auto někde bez dozoru, není žádný problém poprosit někoho ve vesnici pod horami, aby vám auto ukryl do dvora.

Vlakem

Mezi Českou republikou a Rumunskem zatím neexistuje přímé vlakové spojení, ale lze se do Bukurešti dostat z Prahy, Pardubic či Brna s jedním přestupem v Budapešti. Pohodlně se můžete dopravit nejen do hlavního města, ale například i do oblíbených východisek pro výpravy do rumunských hor. Do celého Rumunska je možné cestovat na zvýhodněné jízdenky City Star. Cena za zpáteční jízdenku tak vychází pro jednu osobu na něco málo přes 3 000 Kč.

Autobusem

Pokud se rozhodnete pro cestu autobusem, počítejte s tím, že na cestě strávíte celý den. Z Prahy do Bukurešti jezdí například společnost Eurolines. Cena za zpáteční jízdenku se pohybuje kolem 3 000 Kč. Další z možností, kde hledat vhodné autobusové spojení, je portál Eurotours.

Stopem

Možností je také autostop, o něm více v následujícím oddíle Cestování po Rumunsku.

Autorem textu je Bohumír Krampera, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Jeďte do rumunské Transylvánie v dobré partě

Jeďte do Rumunska a Moldavska v dobré partě

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.