Ubytování v Rumunsku

Hotely a penziony - Horské chaty - V soukromí - Kempy

Rumunsko dnes již nabízí vynikající síť ubytování. Navíc je ideální zemí pro dobrodruhy, protože v Rumunsku se může zcela volně stanovat (až na některá omezení v národních parcích). Kdo má ale rád své pohodlí a raději se ubytuje pod střechou, také nebude mít problém nocleh najít.

Jeďte do Rumunska a Moldavska v dobré partě

Pokud jste komunikativní povahy a rádi cestujete například stopem, tak záhy zjistíte, že v Rumunsku skoro žádné ubytování hledat nemusíte - najde si vás samo! Z mé vlastní zkušenosti vím, jak jsou Rumuni otevření a pohostinní a pozvání domů není jen tak nějaká zdvořilostní fráze, nýbrž vážně míněný návrh.

Hotely a penziony

V turistických oblastech je možné se ubytovat v menších rodinných penzionech za velmi příznivé ceny, ale stejně tak, zvláště u moře, se lze ubytovat i v drahých luxusních hotelích. V Bukurešti existují i levné hostely, ve zbytku země se ubytovací zařízení tohoto druhu vyskytují pouze zřídka.

Horské chaty

Další možností jsou takzvané "cabane" (sg. cabana). Jedná se o ubytovací zařízení, která jsou umístěna převážně v horských oblastech. Přímo na horách můžeme mluvit o horských chatách, kde se kvalita nabízených služeb značně liší podle dostupnosti místa, kde se nachází. Často ale můžete vidět tyto "cabane" i u silnic táhnoucích se horskými oblastmi nebo v letoviscích (např. u jezer atd.). Zde se často jedná o penziony, které se nacházejí v přírodě na nějakém turisticky zajímavém místě. Jejich ceny se pohybují zhruba stejně jako ceny penzionů ve městech.

Ubytování v soukromí

Zvláště na pobřeží Černého moře se často setkáte s tím, že u silnice uvidíte stát zástupy lidí mávajících klíči. Tito lidé nabízejí za slušné ceny ubytování u sebe doma nebo v bytech či domech, které neobývají. Zde je důležité se podívat, jak ubytování vypadá a dokázat nabízejícího v případě vaší nespokojenosti s klidem odmítnout. Někdy totiž můžete skončit v nepěkném bytě uprostřed sídliště.

Kempy

Síť kempů je také celkem slušná, i když v poslední době kempů ubývá, jejich kvalita se naopak zvyšuje. Dobré kempy, kde je samozřejmostí dříve vzácná teplá voda ve sprše, najdete třeba v Sighișoaře, na předměstí Brašova nebo u Černého moře. Některé kempy nabízí i ubytování v chatičce.

Autorem textu je Bohumír Krampera, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Jeďte do rumunské Transylvánie v dobré partě

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.