Island - praktické informace

Dovoz potravin - Dovoz alkoholu - Dovoz tabákových výrobků - Dovoz rybářského náčiní a jezdeckého oblečení - Zakázané položky - Časový posun

Celní limity

Dovoz potravin

Každý návštěvník si může dovézt maximálně 3 kg potravin, jejichž cena celkově nepřesáhne 18 500 ISK.

Leťte na Island v dobré partě

Dovoz alkoholu

Každý návštěvník si může dovézt:

  • 1 litr lihovin a 1 litr vína a 6 litrů piva nebo
  • 1 litr lihovin a 9 litrů piva nebo
  • 3 litry vína a 6 litrů piva nebo
  • 1,5 litru vína a 9 litrů piva nebo
  • 12 litrů piva

Pojem lihovina označuje nápoje mající 21 a více procent alkoholu, víno jsou všechny ostatní alkoholické nápoje kromě piva s obsahem alkoholu menším než 21 %. Minimální věk osoby alkohol dovážející je 20 let.

Dovoz tabákových výrobků

Každý návštěvník si může dovézt 200 kusů cigaret nebo 250 g ostatních tabákových výrobků. Minimální věk osoby dovážející tabák je 18 let.

Dovoz rybářského náčiní a jezdeckého oblečení

Jde o náčiní, které bylo použité mimo Island, zahrnující rukavice, boty, holinky, vysoké rybářské boty. Může být dovezeno, pouze pokud bylo dezinfikováno dle příslušných platných předpisů. Potvrzení o dezinfekci, vydané autorizovaným veterinářem, může být vyžadováno k předložení na celnici. Pokud bude takové potvrzení chybět, vybavení bude dezinfikováno při příjezdu na náklady majitele. Dovoz použitého jezdeckého vybavení, jako jsou sedla, uzdy, ohlávky, biče je zakázán.

Zakázané položky

Je zakázáno dovážet mj. tepelně plně nezpracované maso včetně různých masových produktů, jako je sušené maso, nevařená uzená šunka, slanina, vepřový hřbet, tepelně nezpracované uzeniny (párky, salám), tepelně nezpracovaná drůbež. Maso a masné produkty musí být, aby mohly být dovezeny, plně tepelně zpracované (vařené). Dále je zakázané dovážet tepelně nezpracované mléko a vajíčka. Také různé zbraně jako dýky s čepelí delší než 12 cm, vystřelovací nože a dýky, boxery, obušky, samostříly a pouta a šňupací tabák.

Originál a plné znění (v angličtině) najdete na stránkách Islandské celní správy.

Časový posun

Časový rozdíl je v zimě mínus jedna hodina, v létě vzhledem k nepoužívání letního času mínus dvě hodiny oproti středoevropskému času.

Autorkou textu je Blanka Pöschlová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vydejte se na velký okruh Islandem

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.