Ubytování v Portugalsku

Hotely a penziony - Specialitky - Hostely - Kempy

Hotely a penziony

Klasické hotely najdete hlavně na portugalském pobřeží. Jsou luxusní a pro individuální cestovatele drahé. Nabízí se jak místní značky, tak i řada mezinárodních hotelových řetězců. Další možností jsou luxusní i skromnější rodinné hotely - pensões (na rozdíl od hotelových komplexů zabírají pouze část nějaké obytné budovy).

Leťte na Azorské ostrovy v dobré partě

Oblíbenou volbou jsou příjemné a cenově přijatelné residenciais. Vyznačují se milou obsluhou a domácí atmosférou, což rozhodně neubírá na pohodlí a čistotě. Disponují zpravidla dvoulůžkovými pokoji s vlastním sociálním zařízením a pro malou skupinu jsou ideální. Užitečný vyhledávač ubytování podle nejrůznějších kritérií, i v české verzi, je Booking.com.

Specialitky

Pokud jste nároční cestovatelé a chtěli byste něco extra, určitě vás zaujmou pousadas. Toto portugalské specifikum má buďto podobu typických venkovských hostinců nebo zrestaurovaných budov historického významu – např. různé tvrze, paláce a kláštery. Většinou je najdete na odlehlejších místech v malebné krajině a snoubí se v nich moderní komfort s tradičním způsobem života. Za jejich unikátní prostředí a luxusní čtyř nebo pětihvězdičkové služby si ale sáhnete hlouběji do kapsy. Většina ze všech 44 pousadas je ve vlastnictví státu a spravuje je společnost Enatour.

Hlavně v pobřežních oblastech se nachází velké množství samostatných komplexů zvaných apartamentos turísticos. Ti, kteří preferují nezávislost a soukromí, zde mají možnost pronajmout si plně vybavený byt. Více informací na Homelidays.pt.

Hostely a mládežnické ubytovny

Osmi až dvanáctilůžkové pokoje v hostelech jsou kromě nocování venku nejvýhodnější variantou. Jsou rozšířené spíše ve větších městech. Podívejte se na Hostels.com.

Cestovatelé mladší 25 let mohou využít také některou z výhodných mládežnických ubytoven – pousadas de juventude. Tam je ale nutné vlastnit průkazku MHF (Mezinárodní federace mládežnických ubytoven) a být připraven na hlučnější večery/noci. ;-)

Kempy

Kempy se nacházejí většinou na pobřeží a jejich seznam (stejně tak i dalších typů ubytovacích zařízení) najdete na stránkách Visit Portugal. Často ale nejsou tak levné, jak by si asi Čech představoval. Zato jsou velmi čisté, včetně sprch a WC, připojení k elektřině a internetu za poplatek a v některých je i bazén.

S výjimkou Algarve je povoleno stanovat i mimo oficiální tábořiště, samozřejmě s ohledem na životní prostředí. Jenom pozor na časté letní požáry, pokud nocujete například v lese.

Autorkou textu je Karolína Chmelařová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Leťte na Madeiru v dobré partě

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.