Portugalsko - suvenýry a nákupy

Každý návštěvník si s sebou určitě rád odveze nějakou památku na tuto zemi. Ve větších městech se nachází obrovské množství stánků se suvenýry, nejlépe se ale nakupuje na tradičních tržištích, kde člověk pozná skutečného ducha Portugalců. Od časného rána se to tu hemží lidmi, kteří si přišli nakoupit čerstvé ryby k obědu, smlouvají s prodejci o ceny a probírají, co je nového. Dá se zde koupit všechno možné od živých kuřátek, mořských plodů, oříšků a vína až po proutěné košíky, textil i nejrůznější drobné dárkové předměty. Podobné jsou také regionální trhy, které se konají jedno ráno v týdnu.

Leťte na Madeiru v dobré partě

K typickým portugalským suvenýrům patří kožené a korkové výrobky (klíčenky, klobouky apod.), vlněné koberce a přikrývky, dekorativní keramika a malované džbánky, ručně tkané krajky, proutěné výrobky. V různých formách se objevuje tzv. Barcelušský kohoutek, jak praví dávná legenda, symbol štěstí a spravedlnosti. Hezkou památkou na výlet je také malá dlaždička azulejo. Můžete si vybrat z motivů navštívených míst nebo někde dokonce využít možnosti nechat si na ni namalovat obrázek na přání. Četné tipy na dárky skýtá místní gastronomie – třeba v podobě kvalitního olivového oleje, ovčích sýrů, presunta a samozřejmě portského vína (doporučuji druh Tawny značek Offley, Sandeman či Croft). Milovníci módy budou uneseni lisabonskou čtvrtí Baixa a ulicí Rua da Santa Catarina v Portu plnými exkluzivních butiků a zajímavých etno obchůdků.

Při nákupech v kamenných obchodech je nutné počítat se siestou (13:00–15:00), o víkendech je většina obchodů zavřená (kromě velkých měst). Nejlevnější je síť marketů Mini Preco nebo Pingo Doce.

Autorkou textu je Karolína Chmelařová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Leťte na Azorské ostrovy v dobré partě

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.