Doprava do Portugalska

Letecky - Autobusem - Vlakem - Autem - S cestovní kanceláří

Vzdálenost Portugalska od České Republiky je přibližně 2 000 km. Cesta autem/autobusem trvá zhruba 36 hodin, let je samozřejmě mnohem kratší.

Do Portugalska letecky

Doprava na tři portugalská mezinárodní letiště (Lisabon, Porto, Faro) může být zajištěna pravidelnou linkou nebo charterovými lety. Mezi Prahou a Portugalskem existuje přímé letecké spojení na všechna tři letiště. Přímý let Praha-Lisabon můžete absolvovat s ČSA nebo prostřednictvím portugalské státní aerolinky TAP Portugal. Letenka s ČSA začíná na 5 000 Kč, u TAP počítejte s cenou kolem 7 000 Kč. Přímé spoje Praha-Porto a Praha-Faro jsou operovány též Českými aerolinkami nebo nízkonákladovou společností Smartwings. Cena zpáteční letenky do Porta se též pohybuje okolo 5 000 Kč, v případě letu až do Fara už počítejte s cenou kolem 8 000 Kč. Kromě přímých letů můžete samozřejmě letět i s některou z dalších leteckých společností (například Lufthansa, Brussels Airlines, Air France, KLM a další), je ovšem nutné počítat s přestupem.

Leťte na Azorské ostrovy v dobré partě

Do Portugalska autobusem

Přímá cesta autobusem z Prahy do Portugalska by trvala děsivě dlouho, naštěstí žádná taková neexistuje. :-) Nicméně je možné se dostat z Prahy do Lisabonu s přestupem v některé ze západoevropských metropolí. K nákupu jízdenky přímo z Prahy lze použít například portál Infobus. Nebo si cestu můžete poskládat z vícero společností a zůstat v některé přestupní destinaci trochu déle. Například ze Španělska jezdí do Portugalska autobusová společnost ALSA nebo Auto Res. Nebo lze bus zkombinovat s vlakem. Tato cesta se vyplatí především těm, kdo plánují pobýt v Portugalsku delší dobu a váha jejich zavazadel bude mít určitě více než povolených 20 kg do letadla.

Do Portugalska vlakem

Pro cestování vlakem existuje několik možností. Prostřednictvím Českých drah se můžete přesunout například do Paříže (s jedním přestupem v Berlíně nebo Mannheimu) a poté pokračovat do Lisabonu (s jedním přestupem ve španělském Irunu). Další možností je cestovat s Českými drahami do Nice a poté přestoupit na vlak do Portugalska.

Do Portugalska autem

Pokud se rozhodnete jet do Portugalska autem, navigace vás s největší pravděpodobností navede přes Německo a Francii. Nejrychlejší je překonat francouzsko-španělskou hranici v Irunu, odtamtud pokračovat přes Valladolid a španělsko-portugalskou hranici přejet ve Vilar Formoso směr Lisabon. V případě, že budete směřovat do Porta, vyplatí se spíše hraniční přechod Feces de Abaixo. Při cestě autem je potřeba počítat s dálničními poplatky jak ve Francii, Španělsku, tak i v Portugalsku. Přehled zpoplatněných úseků naleznete na webových stránkách Tolls.

S cestovní kanceláří

V současné době se v katalozích českých cestovních kanceláří nevyskytuje velké množství poznávacích zájezdů přímo do pevninské části Portugalska. Není ale problém najít širokou nabídku zájezdů na Madeiru a Azorské ostrovy nebo prodloužený víkendový zájezd do hlavního města Lisabonu či Porta. Často se objevuje nabídka zájezdů do Portugalska ve spojení se Španělskem. Portugalské části programu jsou v tomto případě věnovány plus minus 4 dny, které jsou zaměřeny na poznávání nejznámějších míst, respektive nejhledanějších cílů turistů v Portugalsku, mezi něž patří Lisabon, klášter Batalha, města Coimbra, Porto, Sintra a pobřeží Algarve.

Autorkou textu je Karolína Chmelařová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Leťte na Madeiru v dobré partě

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.