Ubytování v Irsku

Hotely - B&B - Hostely - Kempy

Kategorizace služeb ubytování je v Irsku stejná jako v ČR či jinde v Evropě. Na výběr tak máte k dispozici hotely, Bed&Breakfast, hostely či kempy.

Leťte do Irska v dobré partě

Hotely

Nejluxusnější hotely najdete nejen v Dublinu, ale i v převážné většině větších irských měst. Jejich služby jsou na vysoké úrovni, které ovšem odpovídá i jejich cena. Irskou specialitou je také luxusní ubytování v honosných venkovských sídlech a hradech (např. Bantry House v hrabství Kerry či Ashford Castle v hrabství Galway). Informace o irských, nejen pětihvězdičkových, hotelech najdete na Ireland Hotels.

Levnější variantu ve stylu hotelových pokojů v letních měsících poskytuje většina irských univerzit, které nabízí k dispozici ubytování ve svých ubytovacích prostorách. Vybrat si můžete z univerzit v Dublinu, Corku, Galwayi a Limericku.

B&B

U turistů, kteří navštíví Irsko, na oblibě získávají takzvaná „bébéčka“ (Bed&Breakfast). Ta jsou často také jedinou možností k ubytování v malých městech či vesničkách, kde byste hotel nebo hostel hledali marně. V ceně, jak je patrné z názvu, máte kromě noclehu i snídani – buď tu typicky irskou, nebo kontinentální, záleží na vašem výběru. Přehledný výběr ze stovky takovýchto B&B můžete najít na B&B Ireland.

Hostely

Irské hostely a jejich služby jsou zaštiťované především asociací An Óige, na jejíchž internetových stránkách si můžete vámi vybraný hostel i zarezervovat. Většina hostelů, i těch nezávislých, pak mívá své vlastní internetové stránky, kde jsou k dispozici detailní informace o nabízených službách a případně i o turistických zajímavostech v okolí objektů. Irské hostely lze rezervovat i prostřednictvím internetových stránek společnosti Hostelworld.

Kempy

Kempů se v Irsku moc nenachází. Většina území ostrova, kde by kempy mohly být, je v rukou soukromých vlastníků, kteří o kempingu neradi slyší. To ovšem neznamená, že byste v Irsku tohoto levného způsobu ubytování nemohli využít vůbec. Informace, kde kempy hledat, najdete na internetových stránkách Camping Ireland. Vybavení jednotlivých kempů se liší, je proto lepší se předem informovat, zda budete mít k dispozici vámi požadovaný komfort (například, zda jsou sprchy v ceně či ne).

Autorkou textu je Michaela Marková, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Leťte do Irska v dobré partě

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.