Příroda a počasí v Tanzanii

Severovýchod Tanzanie je hornatý a na hranici s Keňou se do výšky 5 895 metrů tyčí nejvyšší hora Afriky Kilimadžáro. Na severozápadě zasahuje do území Tanzanie velká část Viktoriina jezera (= jezero Ukerewe, největší africké jezero). Pohoří Východoafrické vysočiny klesají na západě a jihozápadě k jezerům Malawi a Tanganika. Tanganika je vyhlášená pro velké množství endemických druhů ryb a je nejhlubším jezerem Afriky. Dosahuje hloubek až 1 470 m a jeho průměrná teplota se pohybuje okolo 25 °C. V blízkosti jižního cípu jezera se nachází Kalambo Falls, druhý nejvyšší vodopád v Africe měřící 235 m.

Leťte do Tanzanie v dobré partě

Klima Tanzanie je tropické, průměrná roční teplota je 32 °C, ale teploty v jednotlivých částech země se mohou výrazně lišit. Na Vysočině se v chladném období pohybují teploty okolo 10 °C, jinak ale na většině území teplota neklesá pod 20 °C. Obecně je nejtepleji od listopadu do února a chladněji je od května do srpna.

Na severu a v severní části pobřeží často hodně prší od března do května a na konci našeho podzimu zde můžeme zažít krátké srážky. Ve zbytku země prší vydatněji od prosince do dubna, ale neznamená to, že by pršelo nepřetržitě. V tomto období se savany národních parků zazelenají a lvy musíte hledat mezi vysokou trávou. Krokodýli i hroši jsou spokojeni s množstvím vody v řekách a antilopy se za deště schovávají pod rozložité akácie.

Velmi zajímavý, co se týká přírodního bohatství, je národní park Udzungwa. Nachází se západně od města Morogoro. Je to tropický deštný prales – biotop v Tanzanii ojedinělý, protože Tanzanie je země savan. V jeho lesích se skrývají zvířata, která nenajdete nikde jinde na světě. Například druh bércouna afrického, který byl objeven teprve v roce 2006. Jezero Natron v severní Tanzanii je zase největším hnízdištěm ohroženého plameňáka malého. Unikátní jsou i mangrovové porosty na pobřeží na východě země.Aktuální počasí v Tanzanii a předpověď počasí na tři dny

Počasí je aktuálně nedostupné.

Autorkou textu je Ilona Bittnerová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Leťte do Tanzanie v dobré partě

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.