Ubytování v Tanzanii

Hotely a hostely

Při hledání na internetu narazíte na spoustu hotelů, které většinou patří do tzv. bílých koridorů a dle toho jsou také nastaveny jejich ceny. Dle popisu bílých koridorů by vám mělo být jasné, jak to v nich bude asi vypadat. Další kategorií jsou hotely typu hostel, které nejčastěji naleznete v průvodcích. Zde se hojně setkáte s typem cestovatelů „rádoby dobrodruhů“, ale v každém případě pořád se jedná o bydlení v hnízdě mzungu (místo s velkou koncentrací bělochů).

Leťte do Tanzanie v dobré partě

Ubytovny

Pokud chcete bydlet levně a chcete se seznamovat raději s místními lidmi než s ostatními cestovateli, zvolte normální tanzanské ubytovny – tzv. guest house. Bydlení v Dar es Salaamu vás vyjde trochu dráž, ubytování v menších městech a vesničkách (mimo oblast Moshi a Arushy) naopak levněji. Vyplatí se maličko smlouvat, anebo si třeba ve dvou lidech vzít jen „single“ pokoj, což je pokoj s jednou velkou postelí, takže pro páry optimální. Téměř ve všech guest house je nad postelí moskytiéra.

Na ubytovně bývá koupelna pro více pokojů nebo celý guest house (u těch menších) společná. Výjimečně může být i sprcha přímo na pokoji, ale za to si trochu připlatíte. V koupelně je buď sprcha, nebo v odlehlejších oblastech je to jen místnost, kde vám připraví kbelíky s vodou (pokud je chladno, tak vám vodu ohřejí). Záchody jsou tureckého typu a ve většině případů jsou čistě uklizené.

Autorkou textu je Ilona Bittnerová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.