Měna a ceny ve Skotsku

Měna

Ve Skotsku se platí britskou librou, Skotové však mají i svoji skotskou libru. Pozor na skotské bankovky. Trochu překvapivě je odmítají například v Anglii a hlavně pak v České republice, takže pokud vám nějaké zbudou, tak si je nechte vyměnit za anglické. Jinak se dá skoro všude platit kartou. Je určitě dobré zjistit si, jaké poplatky vaše banka v případě plateb v zahraničí nastavila.

Jeďte do Skotska v dobré partě

Aktuální kurz ČNB:

  • Britská libra: 1 GBP= 29.76 CZK

Ceny ve Skotsku

Ceny jsou ve Skotsku poněkud vyšší než u nás, ale není to zas tak hrozné. Při nákupech je nejlepší nesnažit se vše přepočítávat na koruny. I tak ale můžete být mile překvapeni, kolik jídla se dá pořídit za pár liber.

Supermarketů je zde několik: Tesco, Morrisons, Summerfield, Sainsbury's, nebo Asda nabízejí dobrý sortiment a ceny jsou vcelku slušné. Menší obchody Spar a Scotmid jsou o něco dražší, ale zato je najdete i v odlehlých končinách Skotské vysočiny. Levnou alternativou při nakupování potravin jsou diskontní supermarkety Lidl nebo Aldi.

restauracích ceny začínají tak na £5-10 za jídlo. Co nejvíc zamrzí, je cena točeného piva, která je běžně kolem £3. Kuřáci by si taky měli vzít extra zásoby, pokud chtějí znatelně ušetřit. Krabička cigaret stojí více než £6.

Autorem textu je Josef Vaníček, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.