Doprava do Itálie - jak se tam dostat

Cestovní kancelář - Letecky - Autem - Autobusem - Vlakem - Lodí

S cestovní kanceláří

Pokud se nechcete téměř o nic starat a jen si užívat, vydejte se do Itálie s cestovní kanceláří. CK Mundo pořádá výlety například do italských Dolomit, k Lago di Garda, poznávací zájezdy na Sicílii nebo do Toskánska.

Jeďte do Toskánska v dobré partě

Jeďte do Dolomit v dobré partě

Letecky

Téměř každé větší město v Itálii má své letiště. Letecká doprava je proto nejrychlejší a často i nejlevnější variantou. Z Prahy několikrát denně odlétají nízkonákladové společnosti, například Wizz Air, Ryanair či EasyJet. Pokud se vám podaří, seženete jednosměrnou letenku již od 200 Kč. Letět můžete i s mnoha jinými společnostmi, hledejte třeba na Kiwi.com nebo Skyscanner.cz. Cena za let do hlavních turistických měst, jako jsou například Benátky, Miláno, Řím nebo Bari se pohybuje do 2 000 Kč; ceny do menších měst na Sicílii či Sardinii se často vyšplhají i nad 6 000 Kč.

Autem

Mnoho turistů přijíždí do Itálie autem. Cesta na sever trvá přibližně 8 hodin. Pokud se chcete vydat autem až na jih, počítejte s minimálně 2x tak dlouhou trasou. Je možné, že během cesty budete muset zvolit alespoň jedno přespání. Cesta přes celou Itálii je dlouhá a náročná. K ceně benzínu nezapomeňte připočítat poplatky za dálnice. Italům se poplatky automaticky strhávají z účtu po průjezdu bránou s nápisem „Telepass“. Vy ale projeďte bránou s nápisem „Credit card“ nebo „Cash“ a mýtné zaplaťte kartou či v hotovosti.

Autobusem

Do země směřuje také velké množství autobusových linek a míří jak na sever, tak na daleký jih. Na cestu si vyhraďte 12 až 24 hodin a počítejte s minimálně 1 000 Kč za jednosměrnou jízdenku. Do většiny velkých měst vás dopraví např. Student Agency, Flixbus nebo Eurolines. Autobusy nabízí vysoký komfort. Nemusíte se bát, jízda vám rychle uteče.

Vlakem

Vydat se vlakem do Itálie je záležitost spíše pro fajnšmekry. Přímé dálkové vlaky ruských železnic (RŽD) na trase Moskva–Nice jezdí jednou týdně. Na českém území zastavují v Bohumíně a Břeclavi a na italském například v Miláně, Janově nebo San Remu. Uvnitř vás čekají komfortní lůžkové vozy a nástup je možný jen s předem zakoupenou jízdenkou. Cesta trvá kolem 20 hodin a jednosměrná jízdenka vás vyjde na minimálně 4 000 Kč.

Lodí

Protože je Itálie obklopená mořem, jednoduše se sem dostanete i lodí. Z pobřeží států východní Evropy a ze severu Afriky vyplouvají pravidelně trajekty. Zastavují v desítkách pevninských měst i na italských ostrovech. Nalodit se můžete samozřejmě i s autem, ale za jeho přepravu počítejte s částkou i více jak 10 000 Kč.

Autorkou textu je Linda Mannelová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Leťte na Sicílii v dobré partě

Jeďte na Lago di Garda v dobré partě

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.