Italská mafie

Kořeny mafie nalezneme v Palermu na Sicílii a v Neapoli. Mezi nejznámější skupiny patří například Cosa Nostra, La Camorra, Ndrangheta nebo Sacra Corona Unita.

Leťte na Sicílii v dobré partě

Jeďte do Toskánska v dobré partě

Kalábrijskou Ndranghetu tvoří asi 400 klanů a díky svým silným vazbám v zahraničí ovládá například mezinárodní trh s kokainem. Nejstarší zločinecká organizace je sicilská Cosa Nostra, která působí i na území Spojených států. La Camorra má sídlo v Neapoli, potažmo v celé Kampánii. Svými aktivitami se podobá sicilské Cosa Nostra, mezi její metody patří vydírání a zastrašování.

Cílem mafie je boj proti vládě a kontrola nad jednotlivými regiony, nezávislost na státní moci a na zákonech. Členství v mafii se přiděluje na základě odvahy a odhodlanosti, bezcitnosti a absolutní oddanosti. Naopak porušení pravidel se trestá smrtí.

Mafie je spojována s prodejem a pašováním alkoholu, drog, s prostitucí, únosy, hazardem, vydíráním a vybíráním výpalného. V rukou policie již skončily desítky členů mafie i vysoce postavených bossů, přesto boj s ní stále nekončí.

V současné době je italská mafie také zainteresovaná do obchodu s africkými uprchlíky, které využívá na práci na polích za minimální mzdu. Mafie se zaměřuje na zranitelné skupiny, s nimiž může jednoduše manipulovat.

Více o tématu italské mafie najdete ve filmech a knihách, například:

Autorkou textu je Linda Mannelová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Jeďte na Lago di Garda v dobré partě

Jeďte do Dolomit v dobré partě

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.