Počasí v Itálii

Jaro - Léto - Podzim - Zima - Aktualní počasí

Počasí v Itálii je velice různorodé a mění se od severu k jihu. Alpy na severu chrání zemi před prudkým a studeným větrem. Léto je zde mírné a zimní teploty mohou dosahovat až -20 °C. Mrazivé teploty jsou ale kompenzovány téměř stálým slunečným počasím. Naopak na jihu Itálie sněží jen zřídka a letní teploty dosahují i 45 °C. Příčinou je horký vítr scirocco, který vane z Afriky.

Leťte na Sicílii v dobré partě

Jeďte do Dolomit v dobré partě

Kam a kdy jet se rozhodujte podle klimatu, který v dané oblasti panuje. Raději se vyhněte návštěvě měst během léta. Rozpálené ulice určitě nelákají k prohlídce památek, na které se stojí i několikahodinové fronty na prudkém slunci. V létě využijte nabídku nekonečných pláží, na jaře a na podzim si udělejte výlet na některou z památek a v zimě se vydejte lyžovat.

Jaro

Jaro láká k návštěvě měst, památek, ke sportování a lezení po horách. Průměrná teplota na jaře je krásných 18 °C.

Léto

Léto je ideálním obdobím pro relax u moře a jachting. Průměrná letní teplota v Itálii je 26–31 °C, na Sicílii ale teploty přesahují 45 °C a v Alpách mohou klesnout i na 15 °C. Chcete-li se vydat na vysokohorskou túru, v kopcích byste se před spalujícím žárem měli zdárně schovat.

Podzim

Podzim je velmi podobný jaru. Teploty se pohybují kolem 14 °C, ale rána a večery bývají sychravější. Také častěji prší, proto si nezapomeňte při procházkách po městech deštník a nepromokavé boty.

Zima

Zima je v Itálii všeobecně mírná, sníh se zde drží jen výjimečně. Častý je déšť nebo déšť se sněhem. Ten ale na silnicích velmi rychle roztaje a pár dní se udrží jen ve městech na severu země. Lyžařská sezona začíná v prosinci a končí v dubnu. Na vrcholcích ledovců může však trvat celý rok. Průměrná teplota je 0 °C až 4 °C, na Sicílii v zimě naměříte od 10 °C do 12 °C a v Alpách za větru a sněhu až -20°C.

Aktuální počasí v Itálii a předpověď počasí na tři dny

Rome, Itálie

Polojasno
Nyní
23 °C
Polojasno
6 m/s ↓
Oblačno
Dnes
23 °C | 19 °C
Oblačno
Oblačno
Zítra
24 °C | 17 °C
Oblačno
Jasno
Sobota
26 °C | 15 °C
Jasno
Déšť
Neděle
19 °C | 16 °C
Déšť

Autorkou textu je Linda Mannelová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Jeďte do Toskánska v dobré partě

Jeďte na Lago di Garda v dobré partě

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.