Suvenýry a nákupy v Itálii

Oblečení - Jídlo - Suvenýry

Oblečení

Itálie je zemí zaslíbenou pro všechny shopaholiky. Chcete-li si přivést nejnovější módní kousky, vydejte se do Milána. Quadrilatero d'oro della moda je svatyní módy přímo v centru města. Pohltí vás tu luxusní butiky, klenotnictví, showroomy módních návrhářů, jako jsou Dolce e Gabbana, Versace, Armani, Fendi, Tiffany, Bottega Veneta, Chanel, Bulgari, Cartier, Gucci, Gianfranco Ferrè, Valentino nebo Prada. Na Quadrilatero d'oro della moda volně navazuje ulice Via Montenapoleone. Najdete zde módní obchody za přijatelnější ceny a také velmi oblíbené concept stores: lifestylové obchody od menších návrhářů. V Miláně nepropásněte ani Corso Vittorio Emanuele, pěší zónu Via Dante nebo Corso Buenos Aires.

Leťte na Sicílii v dobré partě

Jeďte do Dolomit v dobré partě

Římě se pro luxusní značky vydejte na adresu Via dei Condotti. S menším rozpočtem zamiřte na Via del Corso. A v žádném městě nemiňte pouliční prodavače kabelek, hodinek, šátků a brýlí. Samozřejmě, jsou to padělky, ale dají se mezi nimi najít skvělé kousky. Navíc si užijete i trochu toho smlouvání.

Jídlo

Tím nejlepším, co můžete z Itálie dovézt, je jídlo. Aby taky ne, jste v zemi s jednou nejlepších kuchyní světa. Nic nezkazíte, pokud sáhnete po olivovém oleji, víně, likéru Limoncello, pálence Grappa, zrajících sýrech, sušených rajčatech, olivách, šunkách nebo těstovinách. Cena za potraviny v supermarketu není o moc vyšší než u nás, ale kvalita odpovídá našim obchodům s prémiovými potravinami.

Suvenýry

Suvenýry z cesty po Itálii můžete vybírat i tematicky dle místa, kam jste se vydali. Například Benátky jsou proslulé svou výrobou karnevalových masek. Obchůdku, které je prodávají, je zde nespočet. Ostrov Murano je proslavený svým sklem, Burano krajkou, Sicílie keramikou a Ligurie vínem Sciacchetra.

Autorkou textu je Linda Mannelová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Jeďte do Toskánska v dobré partě

Jeďte na Lago di Garda v dobré partě

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.