Ubytování v Itálii

Ceny - Strava - Vybavení - Kempy - Hostely - Hotely - Agrofarmy - Airbnb - Kláštery

Itálie je země neomezených možností a platí to i v případě ubytování. Ať už chcete trávit dovolenou ve stanu, v kempu, rodinném apartmánu nebo luxusním hotelu, zde se vám splní každé vaše přání.

Ceny

Ceny za ubytování v Itálii začínají na pár stokorunáchšplhají až do desetitisíců za noc. Záleží jen na vás, kolik chcete do své dovolené investovat. V každém případě počítejte s tím, že ceny za ubytování se na začátku sezóny až zněkolikanásobí. V horských oblastech začíná sezóna v prosinci, ve městech na přelomu března a dubna. Při výběru ubytování zkuste datum příjezdu posunout o několik dní. Možná ušetříte tisíce.

Leťte na Sicílii v dobré partě

Jeďte do Toskánska v dobré partě

Strava

Součástí ubytování bývá pouze snídaně. Plnou penzi nebo all inclusive nabízí především hotely, které mají smlouvu s některou cestovní kanceláří. Celodenní stravu najdete také na agrofarmách, kde jsou lokální potraviny součástí cestovatelského zážitku.

Snídaně bývají velmi jednoduché. Většinou jsou servírované a dostanete croissant s nutellou nebo marmeládou, kousek pečiva s máslem, jogurt, trochu ovoce a kávu nebo čaj. Italové snídají velmi skromně, o to více si pak dopřejí během večeře. Pokud máte chuť na velkou anglickou snídani, ubytujte se spíše v mezinárodním řetězci než u místních hoteliérů.

Vybavení

Převážná většina italských hotelů je vybavena v italském stylu. Ten by se dal charakterizovat jako „nábytek našich babiček”. Těžké dřevěné skříně, mohutné postele s vysokým čelem, barokně nařasené záclony. Okna bývají malá, podlahy z dlaždic, pokoje studené a topení puštěné na minimum. Italové všeobecně moc netopí, a to ani v největších mrazech. Navíc mají jen lehké přikrývky á la prostěradlo. Pokud se do Itálie chystáte v zimě, rozhodně si přibalte teplé pyžamo. Tato pravidla však platí především u typicky italských hotelů. Mezinárodní řetězce nabízí evropský standard.

Kempy

Zázemí kempů zřejmě nejvíce využijete při túrách do hor. Kempy jsou ale rozmístěny po celé Itálii, ve vnitrozemí i u moře. Záleží jen na vás, kdy a kde se v nich ubytujete. Kempy jsou velmi dobře vybavené, areály nabízí službu prádelen, obchodů i italských restaurací. Součástí také bývá bazén a sportovní hřiště. Ubytování je buď v chatkách, mobilhomech nebo ve stanu. Stan může být váš nebo místní, který je stálý a vybavený koupelnou i kuchyňkou. Ceny za ubytování začínají na 20 € a šplhají až do několika stovek eur za noc.

Hostely

Hostely mají v oblibě spíše nezávislí cestovatelé a studenti. Pokud vám nevadí, že budete spát v pokoji s cizími lidmi a sdílet s nimi koupelnu, ale naopak oceníte nižší cenu za ubytování, je pro vás hostel možná to pravé. V nabídce je opět nekonečno možností po celé zemi. Kvalita se pohybuje od toho nejzákladnějšího vybavení až po luxusní ubytování ve dvoulůžkovém pokoji. V takovém případě promyslete, jestli pro vás nebude pohodlnější hotel se všemi službami, které k němu patří.

Hotely

Itálie žije z velké části z cestovního ruchu, proto je po celé zemi ubytování dostatek. Najdete tu malé hotýlky, které provozují místní obyvatelé, i velké mezinárodní řetězce typu Hilton nebo Four Seasons. Příkladem luxusního ubytování jsou například Portrait Firenze ve Florencii, Il San Pietro v Positanu nebo Monastero Santa Rosa Hotel & Spa jižně od Neapole.

Agrofarmy

Relax uprostřed přírody, lokální potraviny, kurzy vaření nebo péče o zemědělská zvířata. To nabízí forma dovolené, která se nazývá agroturistika. Mezi vinicemi v Toskánsku, u moře na Sicílii nebo s ovčím stádem na Sardinii. Nádherné usedlosti jsou častokrát starší více než sto let a zrekonstruované pro současné moderní potřeby. Součástí pobytu je strava sestavená z lokálních surovin a také rozličné kurzy, jízda na koni nebo degustace vína.

Airbnb

Pronajměte si ubytování přímo od hostitele. Airbnb sdružuje nabídky místních, kteří pronajímají buď jen jeden pokoj, celý byt nebo dům. Někdy se může jednat o jednoduché ubytování se společnou kuchyní, jindy o luxusní sídlo s bazénem, které bude k dispozici jen pro vás. Typu ubytování samozřejmě odpovídá i jeho cena.

Kláštery pro poutníky

Poutníci, kteří se vydávají na cestu například po trase svatého Františka z Assisi mohou po své cestě využít ubytování v klášterech. Nocleh bývá často zdarma nebo za dobrovolný příspěvek. Některé kláštery od poutníků vyžadují k nahlédnutí poutnický pas s razítky.

Autorkou textu je Linda Mannelová, všechna práva na použití jakékoliv části textu vyhrazena.

Jeďte do Dolomit v dobré partě

Jeďte na Lago di Garda v dobré partě

Vážíme si vašeho soukromí

Pomocí cookies analyzujeme návštěvnost, přizpůsobujeme obsah a reklamy podle vašich potřeb. Kliknutím na „Přijmout“ vyjadřujete souhlas s tím, že cookies používáme.